QR CodeQR Code

Siyonist Bakan Filistinli Esirlere Karşı Thatcher Taktiğinin Kullanılmasını İstedi

Kudusgunu.com , 19 Apr 2017 15:05

Islamtimes - Siyonist rejimin radikal savaş bakanı, açlık grevi yapan Filistinli esirlere karşı eski İngiltere başbakanı Margaret Thatcher siyasetinin icra edilmesini istedi.


Filistin Enformasyon Merkezinin Kudüs kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Avigdor Lieberman, salı günü kendi facebook​ hesabından; Siyonist Rejimin açlık grevi yapan esirlere karşı Thatcher’in uyguladığı siyasetten faydalanması gerektiğini yazdı.

Bu siyaset, açlık grevi yapanlar ile müzakere yapılmaması ve onları ölüm gerçekleşene kadar kendi hallerine bırakmaya dayanıyor.

Bilindiği gibi Margaret Thatcher bu yöntemi İrlanda ordu liderleri ve aktivistlerinin 1981'de yaptıkları açlık grevine karşı kullanmıştı ve onlarla müzakereye yanaşmaması sonucu aralarında, İngiliz hapishane​sinde 66 günlük açlık grevi sonucu acı bir şekilde can veren 27 yaşında Bobby Sands'in de bulunduğu on kişinin ölümüne sebep olmuştu.


Story Code: 629036

News Link :
https://www.islamtimes.org/az/news/629036/siyonist-bakan-filistinli-esirlere-karşı-thatcher-taktiğinin-kullanılmasını-istedi

Islam Times
  https://www.islamtimes.org