دربارهء ما
علاقه مندی نسل نو و روشنفکران متعهد مسلمان و سایر اقشار در جهان اسلام به سرنوشت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ملی خود و ضرورت مقابله با هجوم رسانه ای و جنگ روانی مستمر و سنگین استکبار جهانی علیه مسلمین و مستضعفین، و از طرفی انحصار رسانه های جهان در دست نظام سلطه، مسئولیت دینی، سیاسی، ملی و تکالیف شرعی مسلمانان در حفظ، گسترش و تبلیغ مفاهیم اسلام دو چندان کرده است.

از سوی دیگر با توجه به گسترش روزافزون اطلاعات و تکنولوژی وابسته به آن بستری مناسب برای رشد و گفت و گوی فرهنگی و اطلاع رسانی سریع در جهان معاصر فراهم نموده است.

امروز سرنوشت آحاد کشورهای اسلامی به یکدیگر گره خورده است به طوری که هرگز نمی توان بدون یک تعامل قوی، معقول و پایدار در صحنه های مختلف، مخصوصا در مقابله با جنگ رسانه ای کمپانی های بزرگ استعماری خطر امواج کوبنده آنان را دفع کرد.

با توجه به ضرورت های بدیهی در این عرصه ی مهم و تاثیر گذار، جمعی از دانش آموختگان و کارشناسان سیاسی و فرهنگی و رسانه ای در لبنان و برخی کشور های اسلامی و غیر اسلامی  بر آن شدند با تاسیس پایگاه خبری اسلام تایمز (islamtimes.org) با رویکرد فکری – تحلیلی، گامی هرچند کوچک در این زمینه بردارند.

این پایگاه که مرکز اصلی آن در لبنان قرار دارد با هدف اطلاع رسانی صحیح و تعمیق اندیشه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اسلام و ارایه ی تحلیل در موارد یاد شده در راستای گسترش بیداری اسلامی و نهضت جهانی اسلام تاسیس گردیده است.

این پایگاه همه روزه منتخبی از مهمترین تحلیل ها، مقالات، اخبار، گزارش ها و مصاحبه ها و مباحثی در راستای بیداری اسلامی، عدالت گرایی، معنویت و مفاهیم و ارزش های اصیل اسلام را ارائه خواهد داد.

دردها، درمان ها، معضلات و رنج های مستضعفین جهان، همچنین ریشه های بحران های فرهنگی، سیاسی، اخلاقی و اقتصادی دنیای معاصر در این پایگاه منعکس خواهد شد.

از مخاطبان فرهیخته و متعهد نسبت به سرنوشت اسلام و مسلمانان در کشورهای مختلف جهان انتظار داریم با ارائه ی مطالب، مقالات، اخبار، گزارش ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در تکمیل و اصلاح این پایگاه یاری نمایند.

تعامل و هم فکری و کمک اندیشمندان، کارشناسان، تحلیل گران و متفکران دردمند می تواند در ارتقاء و تعمیق این پایگاه تاثیری به سزا داشته باشد.

امید آنکه مسلمانان و مستضعفان جهان با وحدت و تعامل مثبت و خردورزی خود در عرصه های مختلف بتوانند به احیاء و بازسازی و شکوفایی فرهنگ و تمدن عظیم اسلامی در جهان معاصر شتاب دهند و جهان تشنه عدالت و معنویت را از زلال وحی محمدی « ص » سیراب نمایند.
 
پیشنهاد ما